در پارکینگ

درباره پارکینگ

پارکینگ وجه مشترک غالب خانه‌ها، ساختمان‌های اداری و تجاری، مراکز تفریحی و بسیاری از مکان‌های عمومی می‌باشد. این مکان‌ها اگر دارای پارکینگ نباشند از الویت بسیار کمتری برای استفاده ما برخوردار خواهند بود. به عبارتی پارکینگ جزو الویت‌های اولیه است. پارکینگ محوطه‌ای است برای ماشین‌ها در زمانی که ما از آن استفاده نمی‌کنیم. این محوطه به شکل‌های گوناگون است و نسبت مستقیمی به ساختمان یا سازه خود دارد. می‌تواند در زیر ساختمان، محوطه مقابل ساختمان باشد یا به شکل پارکینگ‌های عمومی در فضای باز یا به صورت طبقاتی باشد. فضای موجود برای پارک ماشین‌ها باید مشخص باشد و می‌تواند عمومی یا خصوصی باشد. طراحی یک پارکینگ خود اصول بسیار مهمی دارد. هدف وجود پارکینگ امنیت آن است. چرا که امروزه ماشین یکی از مهمترین و پرکاربردترین دارائی‌های انسان است. شاید بسیاری از ما ندانیم که پارکینگ‌ها هم قوانین و قواعد خاص خود را دارند. عدم اطلاع از قوانین پارکینگ می‌تواند باعث مشکلات متعددی شود. غالب پارکینگ‌ها فضاهای مشخصی را برای ماشین، موتورسیکلت و حتی دوچرخه دارند. این فضاها شماره گذاری شده و در پارکینگ‌های مسکونی و اداری صاحب معین و مشخصی نسبت به واحد ساختمانی دارند که این فضا در سند آن ملک نیز قید شده است.

یک پارکینگ عمومی رو باز که در پارکینگ در آن دیده نمی‌شود.
یک پارکینگ عمومی رو باز که در پارکینگ در آن دیده نمی‌شود.

چرا در پارکینگ مهم است؟

همه ما می‌دانیم که ارتباط بین داخل و خارج پارکینگ از طریق در ورود/خروج آن است. البته در مواردی استثناهائی هم وجود دارد و از راهبند برقی استفاده می‌شود که آن هم نوعی در پارکینگ است و سیستم مکانیکی آن عموما به شکل انواع سیستم‌های درهای دیگر است. این در پارکینگ بیشتر در پارکینگ‌های عمومی بزرگ کاربرد دارد. جنس در پارکینگ می‌تواند فایبرگلاس، فلزی و یا چوبی باشد. هر جنسی مزایا و معایب خودش را دارد و حتی می‌تواند در طراحی آن تاثیر گذار باشد. جدا از کیفیت و جنس در پارکینگ که میتواند در امنیت و عمر زیاد آن کمک کند، سیستم استفاده و ورود/خروج ماشین به وسیله آن نیز از اهمیت بالائی برخوردار است. علاوه بر آن نسبت به نوع ساخت پارکینگ -در فضائی که به آن اختصاص داده شده- شکل و کارکرد مکانیکی در پارکینگ هم متفاوت است. گاهی به دلیل عدم وجود فضای کافی ممکن است طراح کار نتواند طرح و سیستم مورد نظر خود را برای آن راه‌اندازی کند.

انواع در پارکینگ

به صورت عمومی درهای پارکینگ را به دو صورت جنسی(مواد تشکیل دهنده) و کاربردی تقسیم بندی می‌کنند که هرکدام شاخه‌های خود را دارند. این دو صورت در کنار هم دیگر در یک جا استفاده می‌شوند. یعنی یک سازه جنسی و نوع عملکرد آن.

از نظر جنسی می‌توان به درهای آهنی، آلومینیومی، چوبی، فایبرگلاس اشاره کرد که در این مطلب موضوع کاری کارکرد گروه کلید برتر نیست.

اگر در پارکینگ شما مجهز به سیستم خودکار باز و بسته شدن به وسیله کنترل از راه دور نباشد، شما مجبور هستید این کار را به صورت دستی انجام دهید. این کار در گذشته بیشتر رایج بود. ولی امروزه هم از نظر امنیتی و هم از نظر زمان بهتر است که یک سیستم کنترلی در را برای شما باز و بسته کند. این سیستم در کنار یک سیستم مکانیکی -که عمل باز شدن و بسته شدن در را انجام می‌دهد- اجزای اصولی درهای اتوماتیک هستند. یکی از تخصص‌های تیم فنی کلید برتر علاوه بر کلید سازی، نصب و راه اندازی و همچنین تعمیر سیستم کارکردی(باز و بسته شدن) این درها است.  می‌توانید خدمات دیگر کلید برتر را از منوی سایت، بخش خدمات ملاحظه بفرمائید و یا روی واژه خدمات کلیک کنید.

بسته به نوع و شرایط در پارکینگ شما تصمصم‌گیری در مورد اینکه چه نوع سیستمی روی در پارکینگ شما مناسب است را به ما بسپرید. تیم فنی کلید برتر آماده است در این مورد به صورت رایگان به شما مشاوره دهد. انواع در پارکینگ از نظر سیستم کاربردی در زیر به شما معرفی می‌شود که هرکدام توضیحات خاص خود را دارند. در این بخش برای اطلاعات بیشتر شما در مورد ریموت‌های در پارکینگ هم اطلاعاتی داده شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام روی آن کلیک کنید و برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره 9898361-0919 تماس بگیرید.