باز کردن در ضد سرقت

درهای ضد سرقت به عنوان دروازه های ورودی خانه، نقش بسیار مهمی در تامین امنیت ایفا می کنند. با وجود قفل های پیچیده و مکانیزم های ضد سرقت، باز کردن این درها گاه برای ساکنین یا حتی قفل سازان مجاز، به امری چالش برانگیز تبدیل می شود.

در این مقاله، به بررسی روش های مختلف باز کردن در ضد سرقت، اعم از متداول ترین روش ها تا ترفندهای کمتر شناخته شده می پردازیم.

باز کردن در ضد سرقت

باز كردن درب ضد سرقت با كارت

استفاده از کارت اعتباری یکی از روش های رایج برای باز کردن در ضد سرقت به شمار می رود. این روش، به دلیل سادگی و عدم نیاز به ابزار خاصی در بین افراد محبوبیت زیادی دارد.

مراحل انجام کار:

  • انتخاب کارت مناسب: از یک کارت اعتباری ضخیم و انعطاف پذیر مانند کارت های بانکی استفاده کنید.
  • ایجاد فاصله: کارت را در محل مناسب، عمود بر لبه درب و در فاصله زبانه قفل از چهارچوب قرار دهید.
  • اعمال فشار: با فشار ملایم کارت به سمت پایین و همزمان با هل دادن درب به سمت داخل، سعی نمایید زبانه قفل را به عقب رانده و درب را باز کنید.
باز كردن درب ضد سرقت با كارت

روش باز کردن در ضد سرقت با استفاده از سنجاق مو

در شرایطی که کلید خود را گم کرده اید یا به هر دلیلی قادر به باز کردن در ضد سرقت با کلید نیستید، استفاده از سنجاق مو می تواند راه حلی موقتی و در مواقع اضطراری باشد.

مراحل کلی این روش:

  • دو عدد سنجاق مو را خم کنید تا شکل L بگیرند.
  • سنجاق موی اول را از سوراخ موجود در مغزی قفل به سمت پایین فرو کنید و با حرکت دادن آن به سمت چپ و راست، زبانه پایین قفل را بالا ببرید.
  • سنجاق موی دوم را در کنار مغزی قفل قرار دهید و با حرکت دادن آن به سمت بالا و پایین، زبانه بالا را نیز آزاد کنید.
  • پس از آزاد شدن هر دو زبانه، سنجاق موی اول را در مغزی قفل فرو کنید و با چرخاندن آن به سمت راست، درب را باز نمایید.

استفاده از پیچ گوشتی؛ روش خوب برای باز کردن در منزل

باز کردن در ضد سرقت با پیچ گوشتی بیشتر برای درب ‌هایی که دارای قفل ‌های قدیمی ‌تر با زبانه‌ های بزرگ هستند، کاربرد دارد. یک پیچ گوشتی باریک را داخل شیار زبانه فرو کرده و با ظرافت آن را به سمت بالا فشار دهید تا زبانه را آزاد کند و درب باز شود.

استفاده از مته؛ روش دیگر برای باز کردن در خانه

یکی دیگر از روش های باز کردن درب ضد سرقت، استفاده از مته است. اگر روش ‌های قبلی کارآمد نبود، شما می ‌توانید با استفاده از مته، مغزی قفل را سوراخ کرد و سپس با ابزار مناسب آن را باز نمود. این روش به دلیل ایجاد تخریب در قفل، به عنوان آخرین راه ‌حل پیشنهاد می ‌شود.

 

نتیجه گیری

در شرایطی که هیچ ‌کدام از روش ‌های ذکر شده کارآمد نبود یا تمایل به انجام آن ‌ها را ندارید، می ‌توانید با یک قفل ‌ساز ماهر تماس بگیرید. برای انتخاب یک کلید ساز واجد شرایط در مقاله نکات مهم در مورد انتخاب کلید ساز، به این موضوع پرداخته‌ایم. قفل ‌سازان با استفاده از ابزار و تخصص خود، می ‌توانند بدون آسیب رساندن به درب، قفل را باز کنند. البته توصیه ما در کل این است که کار را از همان ابتدا به متخصص همان کار واگذار کنید. می‌توانید تماسی با کلید سازی در منطقه خود داشته باشید و از آنان برای باز کردن در کمک بگیرید. کلید برتر افتخار دارد در تمامی مناطق تهران به صورت شبانه روزی و سیار فعال است و شما می‌توانید از همکاری تکنسین‌های ما برای حل مشکلات قفل و کلید خود استفاده کنید.

از صفحه کلید سازی ما در منطقه سعادت آباد و شهر لواسان دیدن کنید.