آشنایی با کلید سازی

کلید سازی یکی از خدماتی است که در زندگی روزمره با آن مواجه می‌شویم، اما بسیاری از افراد اطلاعات کافی در این زمینه ندارند. با این حال یا خودمان یا یکی از اطرافیانمان حداقل یک بار با در بسته منزل خود مواجه شده‌ایم. این زمانی است که نیاز به یک کلید سازی سیار داریم. در این مقاله، به مفاهیم کلید سازی و باز کردن در بسته پرداخته و نحوه عملکرد این خدمات را توضیح داده خواهیم کرد. کلید برتر امیدوار است که با ارائه اینگونه مقالات در راستای اطلاع رسانی در صنعت کلید سازی پیشگام باشد.

کلیدسازی چیست؟

زمانی که کلمه کلید سازی به گوش ما می‌خورد بلافاصله به یاد کپی کردن یک یا چند کلید می‌افتیم. در واقع یکی از مهمترین کارهای یک کلیدساز (همانطور که از اسمش مشخص است) کپی کردن درست و دقیق کلیدها می‌باشد. این کار به وسیله دستگاه کپی کلید در مغازه کلید سازی رخ می‌دهد. ولی این تنها کار کلیدساز نیست. در مغازه کلید سازی انواع قفل و مغزی و دستگیره و کلیه اقلام وابسته به این صنعت به فروش می‌رسد. با این حال کلید سازی دارای خدمات بسیار مهم دیگری نیز است که برخی از مهمترین چالش‌های مارا در طول شبانه روز برطرف می‌کند. چرا که ارتباط ما با کلید سازی صرفا در مغازه کلیدسازی نیست. مهمترین آن زمانی است که ما به هر دلیلی به در بسته منزل یا ماشین خود بر خورده‌ایم؛ در حالی که کلیدی برای باز کردن آن در اختیار نداریم. در هر ساعتی از شبانه روز یک کلیدسازی سیار که کلیدسازی شبانه روزی هم هست می‌تواند مشکل ما را با کمترین خسارت ممکن حل کند. حال کلید سازی چیست؟ کلید سازی یک فرآیند است که به وسیله آن کلیدها به منظور باز کردن یا قفل کردن درها، صندوق‌ها، خودروها و اشیاء دیگر ساخته می‌شوند. همچنین کلید سازی مجموعه خدماتی است که در صورت نیاز به صورت کلیدسازی سیار و کلیدسازی شبانه روزی در اختیار ما قرار می‌گیرد. این فرآیندها توسط کلید سازان ماهر انجام می‌شود و به وسیله دستگاه‌ها و تجهیزات ویژه انجام می‌پذیرد. گروه فنی کلید برتر این افتخار را دارد تا در تمامی فرایندهای کلید سازی در خدمت همشهریان تهرانی باشد.

آشنائی با کلید سازی

کلید سازی شبانه روزی

یکی از ویژگی‌های مهم کلید سازی، ارائه خدمات کلید سازی شبانه روزی به صورت بیست و چهار ساعته و در طول هفت روز هفته به مشتریان است. این به معنای آن است که در هر زمانی که نیاز به کلید جدیدی یا باز کردن دری و یا تعویض قفل و مغزی در را داشته باشید، می‌توانید با کلید سازی مورد اطمینان خود تماس بگیرید و خدمات آنها را دریافت کنید. این خدمات معمولاً در شهرهای بزرگ و پرجمعیت به خصوص مفید هستند. از مهمترین مسایل یک کلید سازی شبانه روزی سرعت عمل می‌باشد. یک کلید سازی سیار باید بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به نزد مشتری برساند تا بتواند مشکل وی را در سریع‌ترین زمان و به بهترین نحو ممکن رفع کند.

کاربرد کلید سازی

همانطور که بالاتر گفته شد کلید سازی به غیر از فروش اقلام کالایی مثل قفل، کلید، مغزی در، جک آرام‌بند و … فعالیت‌های خدماتی هم دارد. این خدمات کلید سازی در زندگی روزمره اهمیت بسیاری دارد. چرا که سعی در حل کردن برخی مشکلات و چالش‌هایی که به این صنعت مرتبط است دارد. از جمله خدمات کلیدسازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکات امنیتی در مورد کلید سازی

شما باید در انتخاب یک کلید سازی خوب و معتبر اطلاعات مفیدی داشته باشید. حتی زمانی که فقط قصد خرید دارید باید از کلید سازی جنس بخرید که تنوع جنسی خوبی را در مورد هر یک از اقلام در اختیار شما قرار دهد. چرا که کیفیت کالا از خواست‌های مشتری است. اما مورد مهم‌تر در زمینه انتخاب کلید سازی سیار، از جهت امنیت است. چرا که کار خدمات کلید سازی با امنیت شما  سر و کار دارد. پس شما باید بدانید کسی که قرار است این خدمات را برای شما انجام دهد؛ چقدر مطمئن و مورد وثوق شماست. خدمات کلید سازی جزء خدماتی است که از حساسیت شدیدی در زمینه امنیت برخوردار است. شما قفل خوب روی در خود می‌بندید تا از دارایی خود در برابر دزدان محافظت کنید. پس باید از کلیدسازی درخواست همکاری داشته باشید که جدا از اینکه کار خود را خوب بلد باشاد مورد تایید شما هم باشد. حس اطمینان باید در شما وجود داشته باشد. توصیه کلید برتر به شما این است که حتما با کسی کار کنید که مورد تایید شما یا یکی از آشنایان مورد وثوق شما باشد. گروه کلید برتر این اطمینان را به شما می‌دهد که با کلیدسازانی کار می‌کند که مورد تایید نیروی محترم انتظامی است و همچنین دارای هیچ سابقه‌ کیفری نمی‌باشند.